piątek, 25 września 2009

Zaczynamy

Jesteśmy parą sybarytów z radością i otwartością korzystających z rozkoszy stołu. Zainteresowanie ciekawym jedzeniem i dobrymi alkoholami, to jedna z płaszczyzn, która łączy nasze odmienne gusta. Mamy nadzieję, że dzięki różnicy naszych osobowości, mającej przełożenie na nasze wybory kulinarne, napisane przez nas recenzje będą ciekawsze, obiektywniejsze, a w konsekwencji bardziej przydatne dla osób, które zechcą podążać naszym restauracyjnym szlakiem.

Blog powstał z chęci werbalizacji i wizualizacji naszych przeżyć w poznańskich restauracjach. Jest także wyrazem uwielbienia do dobrego jedzenia i wina oraz sympatii do samego Poznania. Uczucie to wsparte jest z jednej strony przez chęć skatalogowania własnych kulinarnych doznań, a z drugiej przez chęć podzielenia się wiedzą z innymi miłośnikami dobrej kuchni. Nie jest jednak naszym celem wytykanie błędów, czy zniechęcanie czytelników do odwiedzania którejkolwiek z restauracji.

Zakładamy przy tym, że nasze wizyty w wybranych restauracjach nie będą jednorazowe. Istniejące recenzje będziemy uzupełniać o kolejne aktualizacje, dzięki którym stworzona przez nas kulinarna mapa Poznania będzie jeszcze pełniejsza. Zapraszamy!

PS Cztery z pięciu zdjęć, które możecie zobaczyć w naszym logo zamieściliśmy dzięki uprzejmości Trine Lai - autorki bloga Very Good Food.

Bookmark and Share

4 komentarze:

paulaso pisze...

Hej,
coraz bardziej mi się u Was podoba i tylko brakuje mi tych "alkoholi":)
Wszak ciągle pijecie tylko piwko:)
Ale przynajmniej człowiek wie ile ma ze sobą wziąć pieniędzy, by w danej restauracji napić się tego złotegonapoju.
Co więcej, czy zauważyliście, że piwo w restauracjach, jest o niebo lepsze niż to w ... pijalniach piwa, zwykłych knajpach bez jedzenia?
Nie wiem w czym tkwi szkopuł.
I nawet nie chodzi mi tu o inny wybór piw.
Po prostu Żywiec w pizzeri smakuje mi inaczej niż Żywiec w zwykłym pubie. Lepiej.
Pozdrawiam, i życzę wytrwałości!
paulaso

Zjeść Poznań pisze...

Cieszymy się Paulaso, że powracasz...

W kwestii dobrych alkoholi, to niestety większość restauracji w Polsce serwuje wina nieprzystające jakością do ceny. Dlatego też na wino decydujemy się wyłącznie tam, gdzie nie doliczają nam horrendalnej marży (np. Mielżyński Wine Bar, La Passion du Vin). Ponadto, jeden rodzaj napoju na każdym naszym wyjściu daje możliwość rzetelniejszego porównania poszczególnych kosztorysów. Podświadomy wpływ na naszą postawę mogą też mieć niedawne winne wakacje nad Mozelą, gdzie do woli rozkoszowaliśmy się w ponoć najlepszych na świecie Rieslingach :)

Jednak w związku z faktem, że jest to już druga taka opinia zgłoszona ostatnio w komentarzach, to w najbliższym czasie obiecujemy wybrać się z wizytą, tam gdzie można zjeść i napić się dobrego wina.

Piwo swoją droga to całkiem dobry napój do wszelkich posiłków i może właśnie dlatego smakuje Tobie bardziej w restauracji, niż w pubie ;) Pozdrawiamy!

Anonimowy pisze...

Witam
Bardzo fajny blog. Sama lubie dobrą kuchnia i wciaz takiej szukam w Poznaniu szukam. Piwko to tez moj ulubiony trunek, prawie do wszystkiego :) Czekam na dalsze wpisy :)

Zjeść Poznań pisze...

Cześć Monikucha. Zaglądaj do nas jak najczęściej i dziel się wrażeniami ze swoich poszukiwań. Pozdrawiamy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...