poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Ranking pizzy z dowozem pod patronatem Pizza Portal

Bardzo nam miło, że gdy napomnieliśmy o planach organizacji spotkania przy pizzy, nie musieliśmy długo  czekać na reakcję z Waszej strony. I choć sprawy organizacyjne zajęły nam jeszcze kilka tygodni, to 27 lipca spotkaliśmy się razem z Anią, Ewą, Gosią, Martyną, Sonią, Mateuszem, Piotrkiem i Przemkiem, aby wspólnie ocenić pizze z ośmiu poznańskich pizzerii. Tym razem reguły były nieco inne, niż w przypadku oceny rogali świętomarcińskich, czy pączków. Pizze zamawialiśmy bowiem przez Pizza Portal, a serwis ten był na tyle uprzejmy, że wszelkie koszty naszego zamówienia pokrył z własnych środków :)


Poniżej zamieszczamy kompletny ranking, niemniej należy się do niego kilka słów wyjaśnienia. Pizze ocenialiśmy sumarycznie, wrzucając do jednego koszyka jej wygląd, zapach, a  przede wszystkim smak (zarówno ciasta, sosu, jak i sera). O kolejności w rankingu decydowała tylko i wyłącznie średnia arytmetyczna wspomnianych ocen, niemniej nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zechcieli przetestować pizzerii pod kątem jakości obsługi klienta oraz oferowanej ceny. Z porównaniem tej ostatniej problemów nie było żadnych, ale by w pełni ocenić obsługę postanowiliśmy w formularzu zamówienia wpisać prośbę o pokrojenie pizzy na 10 kawałków oraz dostarczenie jej równo na godz. 18:00. W ostatecznym zestawieniu zaznaczyliśmy na zielono aspekty, które najbardziej wyróżniły się na plus, a na czerwono te, które najbardziej odbiegały na minus:

I miejsce - AL DENTE - ocena 4.58 / 10 kawałków / dowóz w 53 minuty (idealnie o czasie) / cena 14 zł / dowóz bezpłatny.
II miejsce - DA GRASSO (Centrum) - ocena 3.03 / 10 kawałków / dowóz w 43 minuty (6 min. przed czasem) / cena 14,30 zł / opłata za dowóz 3,50 zł.


III miejsce - SZYBKA PIZZA (Rataje) - ocena 2.88 / 12 kawałów / dowóz w 39 minut (3 min. przed czasem) / cena 15,90 zł / dowóz bezpłatny.
IV miejsce - CENTER PIZZA - ocena 2.85 / 6 kawałów / dowóz w 40 minut (3 min. po czasie) / cena 15,90 zł / opłata za dowóz 2 zł.


V miejsce - GOTHAM PIZZA - ocena 2.75 / 8 kawałów / dowóz w 77 minut (45 min. po czasie) / cena 14,90 / opłata za dowóz 5,10 zł.
VI miejsce - PIZZA EXPRESS - ocena 2.43 / 12 kawałków / dowóz w 42 minuty (3 min. przed czasem) / cena 18 zł / opłata za dowóz 5 zł.


VII miejsce - GRUBY BENEK - ocena 2.38 / 6 kawałków / dowóz w 66 minut (36 min. po czasie) / cena 12,99 zł / opłata za dowóz 10,51 zł.
VIII miejsce - PARTY PIZZA - ocena 1.60 / 8 kawałów / dowóz w 58 minut (18 min. po czasie) / cena 13,99 zł / opłata za dowóz 2,99 zł.


Jak widzicie pizzeria Al Dente zwyciężyła bezapelacyjnie. Nie dość, że notami zdystansowała rywali o lata świetlne, to jako jedyna przywiozła pizzę dokładnie o czasie. Ponadto dowóz z AL Dente był całkowicie bezpłatny (tak jak w przypadku Szybkiej Pizzy), a pizza ta pokrojona była na 10 kawałków (tak jak w przypadku Da Grasso). Rekordzistą w szybkości okazała się Szybka Pizza (39 minut), a w cenie Gruby Benek (12,99 zł), co jednak z tego, skoro ten sam Gruby Benek zapisał się niechlubnie w naliczanych opłatach za dowóz (10,51 zł) oraz (razem z Center Pizza) w największej ignorancji  wobec uwag klientów (po 6 kawałów pizzy). Na minus należy też policzyć czas dowozu, jaki zaserwowała nam pizzeria Gotham Pizza (77 minut) oraz cenę podstawowej margherity w Pizza Express (18 zł).

CYDROWNIA
Degustacja odbyła się w barze Cydrownia na ul. Woźnej 18, gdzie popołudnie umilały nam szklaneczki Sidra Natural Bereziartua. Właścicielom tego sympatycznego lokalu chcielibyśmy serdecznie podziękować za gościnę!

www.cydrownia.pl


POST SCRIPTUM:
Musimy przyznać, że poziom degustacji był marny, a jedyna godna oceny pizza to wspomniana Al Dente. Czujemy się przy tym zobowiązani wytłumaczyć Wam, z czego mogło to wynikać. Otóż w serwisie Pizza Portal zarejestrowanych jest w Poznaniu 76 lokali przy czym, gdy zawęzimy kryteria wpisując kod pocztowy baru Cydrownia, to ukaże się nam komunikat, że adres ten obsługuje 35 lokali. Cześć z nich ma horrendalne opłaty za dowóz w przypadku jednej pizzy, a cześć specjalizuje się w innej kuchni aniżeli włoska. Zostały zatem w przeważającej mierze sieciówki, na których chcąc, nie chcąc oparliśmy ranking. Sprawa nie jest jednak zamknięta i mamy zamiar kontynuować dzieło, poszerzając zestawienie o kolejne, bardziej uznane pizzerie. Zapewne na odmiennych nieco zasadach, ale nadal z Wami :)

Bookmark and Share

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

W rankingu zabrakło pizzerni Infinity. Myślę, że byłaby konkurencją ze względu na ciasto. Jeśli chodzi o składniki wierzchnie to ogólnie w PL jest masakra, nie zdarzyło mi się zachwycić ale ciasto Infinity zasługuje na pochwałę.W Al Dente jeszcze nie jadłam, wypróbuje przy najbliższej okazji. Połowa pizz na zdjęciach nawet pizzy nie przypomina - nie wiem czy Włoch odgadł, że wypiek Grubego Benka to pizza...

Zjeść Poznań pisze...

Anonimowy - pizzeria Infinity nie przyjmuje płatności punktami kredytowymi, które mieliśmy do dyspozycji. Pozdrawiamy!

przepisydlaprzyjaciol pisze...

świetny pomysł na blog. Zaglądam często i kieruję się waszymi rekomendacjami. A może czas na Delicję?

Zjeść Poznań pisze...

Przepisydlaprzyjaciol - dziękujemy za miłe słowa. W Delicji byliśmy jeszcze w czasach przedblogowych i rzeczywiście warto byłoby to powtórzyć :)

Kat pisze...

Faktycznie pizza z Al Dente jest wybitna, ale powinniście przeprowadzić ten konkurs na skalę całego miasta. Jest na przykład niesamowita pizzeria na Ogrodach, nazywa się Pepe, i według mnie to jest najlepsza pizza w Poznaniu.
Ale jest też Millenium, jest Lalucciola. Warto by może zrobić festiwal poznańskiej pizzy i wybrać zwycięzcę spośród wszystkich :)
Pozdrawiam - maniaczka pizzy ;)

dezemka pisze...

Rewelacyjny blog, bardzo się cieszę że tu trafiłam :))

Anonimowy pisze...

Z kuchni włoskiej polecam sprawdzić restauracje La Lucciola na Głogowskiej.

PS.Blog zawsze świetnie się czyta.Planowałem kiedyś z moja druga połówka zrobić coś podobnego ale pomysł rozmył się gdzieś na przestrzeni czasu. A szkoda.
Pozdrawiam i życzę częstszych wpisów :-)

Anonimowy pisze...

Wszystko fajnie, świetna akcja :) Tylko jaki lokal wybraliście! Takiego "skupiska" podrobionych mebli w Poznaniu jeszcze nie widziałem.. Następnym razem proszę spytać właścicieli czy by się cieszyli, gdyby na przeciwko nich powstał identyczny lokal "inspirowany" ich Cydrownią. Albo lepiej jeszcze czy torebki i buty to też podróbki znanych marek - ja się nie zapytam, bo tego typu miejsca omijam szerokim łukiem ;) Mimo wszystko dzięki za ciekawą recenzję pizzy :D

Anonimowy pisze...

Zachęcona Waszą recenzją skusiłam się na pizze z Al Dente i to nawet 2 razy. Jest jednak duże ALE - obsługa. Jest bardzo niemiła, ciężko się z nimi dogadać i telefonicznie i na miejscu. Nie uznali rabatów, na które zwracałam uwagę przy zakupie (jak np. 20% mniej dla studentów), gdy poprosiłam o gratisowy sos pomidorowy usłyszałam, że jest on już na pizzy. Poza tym cena odpowiednia do jakości, pizza naprawdę smaczna, ale przez obsługę, coś czuję, że będę dalej szukała najlepszej pizzerii w Poznaniu.

Anonimowy pisze...

Właśnie zamówiłem pizze z Al Dente. Jeszcze nie dojechała, a już mam mieszane uczucia. Poprosiłem o dodatkową porcję czosnku na co Pani w słuchawce złapała totalną zawieszkę- "Yyyy, czosnku?! Mamy tylko w proszku"
Kuchnia włoska bez czosnku? Czy to w ogóle możliwe?

Loriel pisze...

Czy ja dobrze widzę? Dwie Historyczki sztuki przy stole? ;)

Anonimowy pisze...

Cudowny blog! Co prawda jestem tylko 'biedną studentką', ale uwielbiam z narzeczonym zjeść na mieście. Jeśli chodzi o pizzę to póki co bezapelacyjnie wygrywa w moim prywatnym rankingu Da Grasso z pewnymi zastrzeżeniami. Tylko na miejscu-na dowóz pizza wydaje się być bardziej gumiasta. Plus, że można patrzeć jak pizzerman przygotowuje pyszne dania. Poziom obsługi niestety fatalny! Raz zrobiłam dłuższą przerwę z powodu wyjątkowo nieprzyjemnej sytuacji. Zamawiałam pizzę, przy czym czekałam przy kasie dość długi czas(kelnerka/kasjerka rozmawiała przez telefon, sprawy osobiste typu: co wieczorem robimy?), przy składaniu zamówienia nie dosłyszałam obsługującej mnie pani(głośna muzyka+mamrotanie pod nosem)grzecznie zapytałam słucham. Oczywiście znowu usłyszałam tylko odburknięcie, już zawstydzona z pokorą znowu słucham. Tu niestety usłyszałam odpowiedź która brzmiała gów*o. No i jak tam wrócić? W zasadzie to w Polsce jeszcze nigdy nie spotkałam się z obsługą na 5(porównując np z USA to wychodzimy na -5) Suma summarum ruszam wkrótce do Al Dente!

Nerina pisze...

Mieszkającym w okolicy polecam pizzerię Casa Mia - do mnie na Sołacz dociera ona regularnie po około 30 minutach od zamówienia i jest smaczna! Cienkie, chrupiące ciasto i smaczne dodatki (polecam szczególnie Palermo). Trudno mi porównać ją do AlDente, od DaGasso jest na pewno lepsza. W Polsce jednak generalnie nie spodziewam się fajerwerków w żadnej dowożącej pizzerii.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...