niedziela, 6 grudnia 2009

Zmiany

Zjeść Poznań istnieje już ponad dwa miesiące. W tym czasie pojawiło się kilka kwestii odnośnie organizacji bloga. Postanowiliśmy zatem wprowadzić trzy istotne zmiany.

SKALA OCEN
W pierwszej kolejności przeorganizowaliśmy skalę ocen. Przy wcześniej obowiązującym założeniu, że 5 to ideał, wszystkie dobre restauracje uplasowały się w okolicach 4, co rozmydliło ogólny obraz. Braliśmy pod uwagę skalę 6 i 10 stopniową. Ostatecznie jednak wybraliśmy 6 stopniową, gdyż ta może być odbierana bardziej intuicyjnie, przez odwołanie do ocen szkolnych. W związku z tym, przejrzeliśmy dotychczasowe noty dostosowując je do nowej skali.

ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA
Druga kwestia pojawiła się podczas wizyty w mini tawernie Meze, gdzie nie otrzymaliśmy zgody na fotografowanie. W chwili obecnej skupimy się zatem na tych restauracjach, które wyrażają zgodę na robienie zdjęć, są przez to bardziej przyjazne i grają w otwarte karty. Wierzymy przy tym, że są to miejsca, których właściciele znają wartość prowadzonego interesu. Reszta restauracji trafi na tzw. czarną listę, którą umieszczamy na samym dolę strony. Jeżeli jednak z jakichś powodów właściciel lub menedżer danej restauracji uzna, że nie ma nic do ukrycia, to usuniemy restaurację z listy i z przyjemnością odwiedzimy jej podwoje. Z czasem może się zdarzyć tak, że opiszemy, wszystkie lokale, które zezwalają na fotografowanie lub też wszystkie następne zaczną nam tych zdjęć odmawiać. Wówczas zaczniemy odwiedzać lokale ze wspomnianej listy, a nasze posty ograniczą się do opisów tekstowych oraz zdjęcia z zewnątrz lokalu oraz zamówionych dań.

TOP 5
Ostatnia z wprowadzonych zmian dotyczy zebrania najlepszych naszym zdaniem restauracji w jednym miejscu i tym samym umożliwienie Wam szybkiego do nich dotarcia. Tak powstało TOP 5, które możecie odnaleźć w sidebarze, po prawej stronie.

Cały czas myślmy nad dalszymi udoskonaleniami. Nie ukrywamy przy tym, że liczymy w tej kwestii również na Wasze pomysły i sugestie.

Bookmark and Share

6 komentarzy:

Akacja pisze...

Wydaje mi się, że przejście na skalę 10 - stopniową będzie dla Was tylko kwestią czasu. Pozdrawiam! ps. od czasu Waszej recenzji czaję się na Kuchnię Chrisa, tylko wciąż brakuje czasu.

Zjeść Poznań pisze...

Jeżeli chodzi o skalę, to niczego nie wykluczamy i wciąż będziemy szukać złotego środka. Dzięki zatem Akacja za sugestię :) Do Kuchni Chrisa planujemy powrócić już wkrótce, ponieważ w grudniowym menu pojawiło się kilka ciekawych pozycji. Przy okazji chcemy sprawdzić czy jedzenie, które oczarowało nas za pierwszym razem sprawdzi się ponownie. Pozdrawiamy!

Rzecznik pisze...

Skala 6 stopniowa i Top5 jaknajbardziej tak
Nie podoba mi sie koncept czarnej listy, ma zdecydowanie negatywne konotacje. Jak dla mnie fakt że ktoś odmawia możliwości oceny zdjęć nie zasługuje na tak jednoznaczne potępienie. Nazwijcie to jakoś inaczej, albo konsekwentnie nie piszcie o takim miejscu. Ten blog czytam zawsze jako siepły i pozytywny, czarna lista zaburza mi ten obraz.

Ptaku, też smakosz

Zjeść Poznań pisze...

Witaj Rzeczniku vel Ptaku, też smakoszu :) Po Twojej sugestii zdecydowaliśmy się złagodzić trochę semantykę, niemniej, póki co zasady pozostają bez zmian. Pozdrawiamy!

Zjeść Poznań pisze...

Listę TOP 5 postanowiliśmy z dniem dzisiejszym rozszerzyć o TOP 3 - LUNCH. Mamy nadzieję, że okaże się pomocna :)

Zjeść Poznań pisze...

Dziś rozdzieliliśmy dotychczasowe zestawienie TOP 5 na TOP 5 RESTAURACJE oraz TOP 5 JEDZENIE, przy czym w tym drugim przypadku będziemy brali pod uwagę jedynie ocenę wybranych przez nas dań, bez względu na ich cenę, towarzyszący wystrój, czy obsługę. Mamy cichą nadzieję, że ułatwi to lekturę bloga tym wszystkim, dla których smak jest najważniejszy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...