sobota, 22 października 2011

Zielony Bazar

Od jakiegoś czasu w każdą sobotę między 9:00 a 14:00 na Placu Bernardyńskim w Poznaniu odbywa się Zielony Bazar, czyli kiermasz produktów ekologicznych. I choć dotarliśmy jedynie na ostatnie 30 minut, a wystawcy powtarzali, że wstyd takie puste stoiska do zdjęć udostępniać (podczas gdy od rana uginały się od towarów), to i tak postanowiliśmy ukazać Wam choćby cześć tego, co w sobotnie przedpołudnie możecie zakupić.


Dzisiaj były tam m.in. sery z Rancza Frontiera, od Ziemianina i Korycińskie. Było pieczywo na zakwasie, niepryskane warzywa, świeże zioła, jaja od gospodarza, wędliny ze świniobicia, liczne przetwory, stoisko dla dzieci, a także ekologiczne kosmetyki. Kryterium jest tylko jedno - certyfikat eko.


ADRES: Poznań, Plac Bernardyński
INTERNET: www.zielonybazar.com

Bookmark and Share

5 komentarzy:

ulcik pisze...

oj i znowu zazdroszczę !

ziemianin pisze...

jak zawsze świetne zdjęcia i spostrzegawczość w podglądaniu tego co smaczne i dobre.życząc wytrwałości na szlaku z zaproszeniem do ziemańskiego Dworu

Autumn pisze...

świetne miejsce - robię tam sobotnie zakupy ;-)

Frida pisze...

od poniedziałku do piątku przechodze tamtędy do swojego szpitala i nie powiem, czasme i w to miejsce specjalnie w sobotę wpadnę gdy jest odrobinka czasu:)

autoportretodczuwalny.bloog.pl

Anonimowy pisze...

Ja bym polecił raczej imprezę w Galerii Malta. Bodajże w każdy trzeci weekend miesiąca (w tym miesiącu na pewno w dniach 16-18 grudnia, bo jestem umówiony na odbiór wędzonego dzikiego karpia wprost od hodowcy. Kozia ricotta, oscypek od górala, który jako jeden z 12 ma w Polsce certyfikat na robienie tych serów, najlepsze ogórki kiszone, najlepszy chleb z pieca chlebowego... żyć nie umierać. Na bazarze byłem i przeżyłem pewne rozczarowanie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...